Hakkımızda

Pepa, Ocak 2013’te Yugoslavya kökenli Tekin Akhan ve Gıda Mühendisi olan eşi Hülya Hanım tarafından Pendik’te kurulur. Ailelerinin hamur işi konusunda son derece başarılı ve tecrübeli bayanlarını bir araya getirmeye ve Balkanların değerli miraslarından Boşnak Böreği’ni en iyi şekilde temsil edecek bir marka oluşturmaya karar verirler.

Pepa’nın daimi hedefi, kaliteli hammadde ve özenli işçilik ile birleştirerek, son derece lezzetli ve artık ülkemizde kendisini kanıtlamış olan Boşnak Böreği geleneğini nesiller boyu layığıyla yaşatmaktır.

Pepa İsmi Nereden Geliyor?

“Pepa” ismi ise, Tekin Bey’in annesi Zeynep Hanım’ın lakabından gelmekte. Zeynep Hanım, 1969 yılında Yugoslavya’dan Türkiye’ye göç etmiş bir ailenin 3. çocuğu, ilk böreğini 12 yaşında açmış. O günden bu güne, Zeynep Hanım, nam-ı diğer Pepa için börek, bir Boşnak geleneğinden öte, ailesine ve misafirlerine gösterdiği önem ve değerin bir temsilcisi. Şu anda Pepa’da sadece kadınlardan oluşan bir ekiple Boşnak böreği lezzetini ve bilgisini gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

Bugün Pepa, şubeleri Pendik ve Erenköy ile börek severlere hizmet sunarken bu lezzetleri daha geniş kitlelere aynı kalite ile sunabilmek adına üretim ve dağıtım ağını genişletme çalışmalarına hızla devam etmekte. Pandemi sürecinde artan ev içi tüketim sebebiyle böreklerini dondurulmuş ambalajlarında kendi şubeleri ve seçkin market, fırın ve şarküterilerde börek severlerle paylaşmaktan mutluluk duyar.

Pepa Boşnak Böreği - Biz kimiz?

Whatsapp
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?